9 Ocak 2012 Pazartesi

Tekrar Merhaba! Yeni yılınız kutlu olsun! / Happy New YEAR!

2012'nin ilk kuralı, daha sık blog yaz! :) Geçen yıl başında kendime upuzun bir liste yapmıştım, 2011 hedeflerimle ilgili. Bir yılda o kadar fazla şey oluyor ki hedeflere bağlı kalmak benim gibi organize olamayan biri için çok zor :) Ama yine de başarı oranıma bakıyorum, çok da kötü değil.
- Harika bir annemiyim, kesinlikle tartışılır! Calliou'nun annesine baksanıza Bilge Yoda gibi kadın! Her soruya cevabı, her soruna çözümü, her yanlışa verilecek dersi var, bir de sonsuz sabır! Onunla karşılaştırınca ben bir hiçim :) Ama kızım benden memnun, sanırım bu o kadar da kötü olmadığımın işareti!
- Yazdığım blog sayısı utanacak kadar az, ama geçen yıla oranla çok başarılı sayılır :)
- İnsanların bir ayda ürettikleri projeleri, ben bir yılda ürettim, ama kendimi aştım yani eskiye göre:)
- Fotoğrafçılık konusunda hala bir zavallıyım :)
- Kilo konusu en ilginci. (tabi benim için) Şöyle anlatayım 2011 çok yoğun ve boğucu bir yıldı, kilo konusunda bir iki başarısız denemem oldu. Yalnız Aralık'ın ikinci kısmı tam bir bombaydı! Aynı hafta içinde hem 12 yıllık işimi kaybettim ve diyete başladım! Yani inanılmaz değil mi? Oldukça sıkıntılı, hayal kırıklığı dolu bir dönemde karşıma bir kapı çıktı ve arkasında aydınlık!! 20 gün oldu, hem spor hem diye devam ediyorum ve önümüzdeki çalışmadığım dönemi kilo verme amacına adadım! Açılan kapı ile ilgili ayrı bir post yazarım. Bu kadar ara verince dilim şişmiş tabii :) Yeni yılda nacizane yaptığım objeleri ve kilo maceramı sizlerle paylaşmak istiyorum! Umarım birileri izler :) :) Bizim şu her işte bir hayır vardır sözümüz çok doğru bence ya, inanıyorum bir hayır olacak!
Fotoğrafsız post sevmiyorum ben, onun için alakasız olsa da yaptığım birkaç küçük şeyi paylaşayım istedim :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I've made a looong list at the beginning of 2011 of the goals that I wanted to achieve in the new year. I always forget that too much happens in one year and I am not organized enough to keep focused on my goals.
But when I look at my success score, it is not that bad, I've mostly managed some improvement.
- Am I a great Mom, totally not compared to the super Mom's we see on TV with their Yoda wisdom, endless patience and answer to every question, but my daughter says she is happy, that is what counts, right?
- The number of posts I have written are embarrisingly few, but compared to previous year big improvement :)
- The projects I have finished in a year, many others finish in a month! But again compared to last year, I'm great!
- I am as pathetic as before on photography. I just don't understand the first thing about it :( I would appreciate any suggestions for good online material, you know photography for dummies type of thing :)
- Last but not the least, my favorite subject, to lose weight! Frankly I couldn't make any progress whole year, 2011 was not one of the best years in my life, but something really radical happened on the last two weeks.
I got terminated from my job, which I have been working for 12 years, you know the classic explanation, we are downsizing. On the same week, I started exercising and dieting!! Isn't it strange, one of the big sad turns in my life and that was the motivation I needed!! I will tell about the motivating factor later, but this year I will share with you my adventures while losing weight! I wish you all a great great year.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Merhaba, bloğunuz hayırlı olsun, paylaşımlarınızı bekliyorum, benide ziyaret ederseniz sevinirim:))

hayattanufaktefekesintiler.blogspot.com

Nalan Ünal dedi ki...

Birileri izler de ne demek? keyifle izliyoruz seni. Kilo maceranı ayrıca merak ettim, hadi bakalım beklemedeyiz. sevgiler canım benim.

ebru dedi ki...

Teşekkürler Pembedüşler, keyifle blogunuzu takip edeceğim.

Nalan'cım, hep moralimi düzeltiyorsun, çok teşekkür ederim. Kilo bu sefer oluyor galiba, inanmakta zorluk çekiyorum!! Sevgiler, Ebru