13 Nisan 2014 Pazar

Mixed Media Monogram Letter / Duvarlarınız için süslü harfler


Minyatürleri sevmemin en büyük sebeplerinden biri birçok değişik malzeme ve teknik kullanabilmekti. 
Mixed media denilen yeni sanat terimi ise bu işin tam tanımı diyebiliriz. Özünde sonsuz seçenekte malzeme ve tekniklerle değişik dokular oluşturarak bir şeyler yaratmak var. Altered art terimi ise bir objeyi (çoğunlukla eski ya da aşırı sade bir objeyi), yine sonsuz çeşitlilikte malzeme ve teknik kullanarak tanınmaz hale getirmek :) Mixed media herhangi bir obje, tuval, tahta veya kağıt üzerine uygulanabiliyor. Mixed media ve altered art için söyleyebileceğim bana göre en belirgin özellik amaçlarının sade bir güzellik olmadığı ! Bu tekniklerde müthiş bir karmaşanın yarattığı bir güzellik aranıyor. Malzemeler ve teknikler üst üste kullanılarak muhteşem dokular oluşturuluyor, neler yapıldığını anlamanızı imkansız hale getiriyor ama baktığınız şey çok ilginizi çekiyor. Bu konsepti yakalayabilmek için yaratıcılığınızı tamamen serbest bırakmanız ve bir karmaşa yaratmaktan çekinmemeniz yeterli :) Bu arada mixed media sanatçıları bugüne kadar gördüğüm en paylaşımcı grup, youtube(açabilirseniz tabi) ve pinterestte inanılmaz sayıda örnek var, ayrıca teknik ve malzeme tanıtan videolar, tutorial lar, ne isterseniz var. Benim gibi yavaş bir karekterin bile birşeyler denemeye başlaması hiç uzun sürmedi. 

Aslında aynı anda birkaç proje üzerinde birden çalışıyorum ancak kuzenimin http://homewishes.blogspot.com.tr/  atölyesinde orada sergilenmek üzere birşeyler yapmaya başladım ve onların ilkini paylaşmak istedim. Pinterest ve bloglarda takılıyorsanız monogram modasını görmüşsünüzdür. Kuzenimle ahşaptan bir monogram kestik ve üzerine mixed media uygulayarak dekoratif bir obje oluşturmak istedik. Üzerinde stensil, dekoratif mühürler, kağıt ve kumaştan yapılmış çiçekler, elle boyanmış bir metal kaşık, seramik, metal objeler, boncuklar kullanıldı. 

Dünyada çok popüler olan bu yeni sanat şeklini biz de atölyemizde kendimizce tanıtıp sizlerle paylaşmak istiyoruz. Umarım bu yönde bir gelişme kaydedebiliriz. Örnekleri çoğaltmaya devam edeceğiz, keşke birilerinin ilgisini çekse, biz de bu güzel ve değişik keyfi  paylaşabilsek, workshoplar yapsak. Neyse denemeye devam edeceğiz tabi. Ve inanılmaz keyif alacağımız kesin :) Yeni projeye başlamak için sabırsızlanıyorum !!! Herkese yaratma keyfi dolu günler diliyorum, en önemlisi kendinize zaman yaratmayı unutmayın!
 
10 yorum:

Cinderella Moments dedi ki...

It's so beautiful! I love all the different things on the letter. The urn is perfectly placed at the bottom. I love the spoon! And the flowers add softness. Great work!
hugs♥,
Caroline

aubout vita dedi ki...

Eger kisisel is için kredi ihtiyaciniz var mi? evet hemen kredi transferi için bu e-postayi (igein_h_yizevbekhai@admin.in.th) irtibat kurulabilir.

neset levent dedi ki...

güzel paylaşım
hava durumu mynet

Cinderella Moments dedi ki...

Hi Ebru! Just dropping by to say hello. I hope all is wonderful in your part of the world! Take care of yourself!
hugs♥,
Caroline

kendi modaniz dedi ki...

elbise, abiye,
kıyafet, tunik,
tesettür giyim,bayan giyim,etek,elbise,moda,marka,trend,viskon,vizon,şifon elbise,şifon tunik,kreasyon,
kayra,fuşya,ekru,türban,günlük elbise,
çocuk giyim,sexi iç giyim,
sexi çamaşır,fantezi,fantezi iç çamaşır,hırka,genç giyim,

aryh884 aryh884 dedi ki...

??????
?,????,????,??,???,???,??,???
???,???,????
??? ,??,???,?????,?
???,???,?,???,??,??????,???,???
?,???,???,???,????
??,??,???,?,?,??
??,????,???,??,??,?
???,??,????
?,???
??????

kendi modaniz dedi ki...


çok güzel gerçekten
kadın giyim,elbise,abiye,kıyafet, tunik,elbise,
moda,marka,trend,viskon,vizon,sexi iç giyim,sexi çamaşır,
fantezi,fantezi iç çamaşır,Güzellik Merkezi,Güzellik Salonu,Medikal Ayak Bakımı,
Ozon Tedavisi,Vücut Bakımı,Lazer Epilasyon,Cilt Bakımı ,Kalıcı Makyaj,
eticaret sitesi

Nalan Ünal dedi ki...

Ebru'cum uzun zamandır sesin soluğun çıkmıyor meraktayım, iyi misin?

Leyla Akcay dedi ki...

Merhaba, bloğunuzu çok beğendim. Takip ettiğim bloglar arasında ekledim.
Ayrıca Sizi kendi bloğuma davet etmek istiyorum. Beyaz Limon
Teşekkürler.

a片 dedi ki...

線上免費看a片
免費a片AV女優
成人校園a片
a片情報站
a片貼圖區
免費a片
色女a片群
免費無碼a片
夫妻做愛a片直播
成人校園a片