30 Ocak 2014 Perşembe

Hobilerin varsa bol bol malzemen de var demektir!

Bizim gibi hobileri olan insanların dünya genelinde ortak bir sorunu vardır; "Bu kadar malzemeyi nereye sığdıracağım!".
Pek çoğumuz bazen bir, çoğu zaman birden fazla merak ve hobiye sahibiz. Ve yine pek çoğumuzun elinde nasıl olduğunu anlamadan(!) pek çok malzeme birikir. 
Pinterest'te hobi malzemelerinin organizasyonu ile ilgili binlerce fotoğraf ve bilgi var. Bazen muhteşem, kocaman hobi odalarında, bazen bir dolabın içinde. Açıkçası ben bakmaya doyamıyorum çoğuna. Daha önce bunlarla ilgili bir yazı da yazmıştım burada, ancak Pinterest'teki herşey iyi hoş da bize ne kadar faydası olabiliyor diye düşünmüyor da değilim.
Gerçekçi düşünürsek pek evinde hobilerine ayırabileceği bir oda yok, bazılarımızda misafir odası veya ütü odası dediğimiz pek çok işlevi olan odalar var. Bazılarımız ise eve ancak sığıyoruz, bir köşe bile ayırmak bir lüks oluyor. Ha bir de kabul edelim ki pek çoğumuz (ben değilim itiraf ediyorum) tertip düzene çok düşkünüz, ev her an her dakika toplu olmalı!Ben de bundan sonra işimize yarayacağını düşündüğüm düzenleme fikirlerini uygulayayım ve sizlerle paylaşayım istiyorum. Memleketimizde bulabileceğimiz malzemelerle, çok kısıtlı yer ve bütçelerle bakalım neler yapabileceğiz. Örneğin yandaki düzenek için IKEA çöp torbası düzenleyicileri
kullanılmış, hem çok ucuz hem de kurması çok kolay! Ben de bir tane yaptım içine rulo olarak sakladığım paket kağıtlarını koydum!

Benim Pinterest ve öncesinde bloglar sayesinde öğrendiğim en önemli şey, çoğu zaman elimizdekilerin değerini bilmediğimiz, biraz boya biraz değişiklikle çöpleri hazineye çevirebileceğimiz. Para ve yer sıkıntısının bir engel olmak zorunda olmadığı, biraz yaratıcı olursak herşeyin üstesinden gelebileceğimiz. Ruhumuzu besleyebileceğimiz. Bence bu kültürü benimsememiz çok önemli, bizimki kadar eski tarihi olan bir ülkede bu kadar eski eşyaları değerlendirmeme eğiliminin olması çok üzücü bence. Her mahallede bir bit pazarı olabilecek potansiyelimiz var ama böyle bir anlayışımız yok.


Sizin de böyle projeleriniz varsa paylaşmak istediğiniz, ben de bu blogda ve pinterest'te yayınlamaktan büyük sevinç duyarım. Önümüz sömestr tatili, ilk 
proje bir hafta kadar beklemek zorunda maalesef, ben bu arada yine Pinterest hazinesine daldım ve belki ilginizi çekebilecek bir şeyler bulmaya çalıştım. Umarım ilham verirler :)
2 yorum:

minikmini dedi ki...

bir ara epey bir hobi malzemem vardı,odam öyle bir dolmuştu ki en sonunda annem ve kardeşim toparlayabildiler :(
bazen birşey alacağım zaman iki kere düşünüyorum,nereye koyabilirm diye :)
bu güzel bilgiler için teşekkürler
sevgiler

Unknown dedi ki...

Eger kisisel is için kredi ihtiyaciniz var mi? evet hemen kredi transferi için bu e-postayi (igein_h_yizevbekhai@admin.in.th) irtibat kurulabilir.