26 Eylül 2011 Pazartesi

Nasıl geçti koca yaz

Her yıl bunu demekten bıkmadım, nasıl geçti koca yaz hiçbirşey anlamadım :) Bir sürü planım vardı, klasik çoğunu yapamadım, blog dünyasının tatilden dönmesini bekledim sabırla, bense tatile gidemedim... Ay çok içli oldu bu :) Herneyse uzun lafın kısası hiçbirşey yapamadım diye hayıflanıyordum ki şöyle bir düşündüm, ulen iki yıldır yaptığın şeyleri topla ancak bu kadar oluyor zaten, daha ne yapacaksın dedim kendi kendime :) İşte yaptıklarım!
Yasemin'le ilk ortak çalışmamız :) İçindeki kurdele nakışı kendisine ait. Çerçeve ise benden. Altını yeşil boyadım, mum sürdüm, üzerini warm white ile boyayıp zımparayla eskittim. Sonra da kahverengi eskitme medyumuyla eskittim, daha önce bir kere atölyede denemiştim, ilk defa yalnızken denedim, evde tek başınıza deneyebilirmişsiniz:) Bence kusuru çok ama Yasemin bayıldı dolayısıyla başarılı sayıyoruz kendisini :)
Bu da yine Yasemin'e yaptığım panom, valla bunu ben bile beğendim, çok şeker oldu. Kızım görünce "aaaa ne güzel kim için yapıyorsun bunu?" dedi cilveli cilveli.. Yasemin ablana diyince de "herşeyi ona yapıyorsun zaten" dedi kıskancım benim, ama şöyle bir baktım da haksız değil Yasemin! :) Panonun en altına sevgili lolipu'dan (http://lolipu.blogspot.com/) gördüğüm gibi cetvelle eskiterek tahta görüntüsü vermeye çalıştım. Önce çok sevdiğim bir renk olan yağ yeşili  boyadım, tamamını mumladım, sonra koyu kahve boyadım, yine mumladım, en üstü kese kağıdı rengi boyayıp, cetvel yardımıyla zımparayla eskittim. Sağda soldaki hataları da yine eskimiş görüntüsü verir umuduyla bıraktım :) Sonra resmi ayrı ayrı kesip hamurla kabartıp üstüste yapıştırdım. Küreğin de üstüne gerçekten asılmış görüntüsü versin diye bir çivi çaktım, üstünü eskittim ve kırnap yapıştırdım.
Veee son olarak da en nihayet ben de aşçılardan yaptıııım! İlk gördüğüm günden beri aşığım ben o aşçılara, sonunda yaptım :)

Bunlar da eltimin mutfağına yapıldı. Kenarlarına stencil'le kareler yaptım, canım çıktı. En köşeleri düzgün olmadı ama ne yapalım katlanacak artık :) Aşçıları da hamurla kabarttım, başka da birşey yok zaten :) Bu aşçıları dümdüz yapıştır, yine de güzel olurlar, öyle birşey var bunlarda :)
Bu sefer yapılışlarını da biraz anlatmaya çalıştım, yıllardır insanların nasıl yaptıklarını anlattıklarını okuyan ben, artık kendim anlatıyorum :) Yaa sonra da sen kalk koca yaz birşey yapmadın diye kız kendine! Anlatacak hale gelmişim daha ne yapayım :)

7 yorum:

wishes design dedi ki...

Muhtesem olmuslar!!! Hepsi ayri ayri cok guzel olmus, sen bu isi söktün :)) ellerine sağlık. Bu arada fotolarda cok iyi. Yok, valla söktün sen. :))

CAFE TERRACOTTA dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
CAFE TERRACOTTA dedi ki...

Bayıldımmmm valla
Öğretmenliğe de başladı ya bencede tamamdır artık
Hele pano yokmu nefiss

MARİFETLİ PERİ dedi ki...

Hepsini de çok beğendim. Çok zarif olmuşlar. Ellerine sağlık... Tombul aşçıları ben de çok seviyorum. Stencil çalışması zor bir teknik bana göre... Beceremiyorum da ondan galiba:)

MARİFETLİ PERİ dedi ki...

Söylemeyi unuttum, çok da güzel anlatmışsın:)

ebru dedi ki...

Çok teşekkür ederim marifetli peri :)Bu stencil olayı beni bitirdi:) Bizbize'de ne de kolay anlatıyordu Ece di mi? neyse elbet öğreniriz diye düşünüyorum.

GÖNÜL dedi ki...

hepsi birbirinden güzel detaylı anlatımların içinde ayrıca teşekkürler sevgiler