10 Ekim 2011 Pazartesi

Bu aralar... / Things I love these days

           
Havalar soğudu, kış kapıdan girdi, herkes kurslara yazıldı. Ben? Geçen yıl zar zor gidebildiğim atölyeye bu sene cumartesi öğleden sonra ders olamadığı için gidemiyorum :( Çok üzgünüm.. Ancak evde çalışmalarım devam ediyor. Bu arada iki obje daha bitirdim, bir tepsi bir de gazetelik ama fotoğrafları yok. Tepsi yine Yase'yle ortak çalışma, tamamını fotoğraflayacağım.      
Winter already turned the corner, craft season has started and everybody started their lessons already. Me? I can't go because there is no time available :( I am busy making stuff at home though and I will share them soon:)   
Bu aralar takıntı yaptığım, muhakkak istiyorum dediğim bir takım objeler var. Tabi benim ucuz şey beğenme gibi bir şansım genelde olmaz. Gider en pahalı nesneyi bulur çıkarır sonra da alamam :) Bu dekoratif boyama olayını da bu yüzden çok seviyorum, alamasam da en azından benzerini yapıyorum(!)

Birincisini geçenlerde Akmerkez Beymen Home'da gördüm ve ilk görüşte vuruldum... Aslında Beymen Home malum fiyatlarından dolayı pek uğradığım bir mağaza değildir. Ancak geçenlerde belki ilham alırım, hem ucuzlukta varmış diye bir dolanayım dedim, kapının tam karşısında bir kanepenin üstüne asılmıştı! Kaynağını tesadüf ablam yine bir dergide görüp (zevk benzerliğine dikkat çekerim) saklamış neyseki, Sid Dickens adlı bir tasarımcınınmış.
http://www.siddickens.com/ mi bahsediyorum? Bunlardan... Memory Blocks.. Neden
        
Bir tanesinin fiyatını duysanız inanamazsınız, internette daha ucuz ama yine de bir adedine ortalama 100$ verdiğinizi düşünün.. Tamam düşünmeyelim :) Neyse bununla ilgili güzel planlarım var, ileride sizlerle de paylaşırım :) There are great things that I fantasize about these days. I found out Sid Dickens memory blocks in one of the fancy home decor stores and immediately fell in love!Gelelim diğer takıntıma. Zen bahçesi nedir bilir misiniz? Minyatür bir zen bahçesi istiyorum, bunun gibi... Daha tasarım aşamasındayım, sadece kafamda yaşıyor yani :) Ama parçalarını yavaş yavaş toparlıyorum. Yakında sizlerle paylaşacağım! Ay yeni şeyler istemek çok heyecanlı!
Second one is a zen garden!!! I want one! I am at the stage of designing it in my head at the moment. How long will it take? Somewhere between 1 day and 1 year ... I am known to take both times:)
Bir de tabi minyatür takıntısı! Senelerdir bakıp iç geçirdiğim birşey bu! Bir minyatür ev istiyorum, ama kendi ellerimle yapayım istiyorum. Tabi bu sevda ancak emeklilikte yaşanabilir.. Neyse ki sevgili Şermin hanımda bu takıntıdaymış ve nefis şeyler yapmış ve yaptırmış! Şunun güzelliğine bakın! http://www.sherrywoodart.com/sayfa.php Hemen aldım birşeyler tabi.. Ehem 2 saat kendimi kaybettim desem yeridir:) 
Bu da minyatür konusundaki idolumun blogu, bu kadın inanılmaz!
 


http://cynthiascottagedesign.blogspot.com/
Şu minyatür evin güzelliğine bakın! İnsanın Alice olası geliyor, ne diyim! Sizi fotoğraflarla brakıyorum, ben hayal kurmaya gidiyorum :)

And of course miniatures! I am not even a beginner! I am currently just an admirer and Cynthia is my idol!!! Look at the beauty of this dollhouse! We don't have much choices when it comes to miniatures, but luckily Sermin has taken matters on hand and making great things! I literally lost it at her studio the other day. I will definitely be making miniagtures this winter! Dollhouse needs to wait until I retire though :( Someday.. I hope..

2 yorum:

Ayşın Önol dedi ki...

Ebru Hanım öncelikle güzel yorum için çok teşekkür ederim. Sizin de son derece zarif bir estetik anlayışınız var. En azından çalışmalarınızdan da belli:)Ayrıca Sid Dickens a bayıldım. Sevgilerimle..

Plushpussycat dedi ki...

Wow! This mini bakery is so sweet! I'm working on a mini shabby chic bakery too (plus a couple of other mini projects). ;-) I'm so glad I found your blog today! :-) Jennifer