15 Mayıs 2012 Salı

Mini Giyinme Odası / Dressing Room Shadowbox

Aslı'ya http://www.aslieratac.com/  derse gittiğim günden beri giyinme odası olacak bir pano üzerinde çalışıyorum. Başlangıç noktam Şermin hanım'dan aldığım  iki boyutlu dolap ve koltuk oldu. Dolap iki boyutlu gayet güzeldi de, koltuğu iki boyutlu yapmayı beceremedim. Ben de uzun uğraşlar sonunda üç boyutluya çevirdim.  (http://sherrywoodart.blogspot.com/)
Tuvalet masasını da baştan sona kendim yaptım, üzerinden acemilik akıyor ama ben yine de çok sevdim. Şapka kutusunu youtube'dan bir tutorial ile yaptım. Aynı videoda şapka yapımı da var, onu da deneyeceğim yakında. Çanta da bir youtube videosu. http://www.youtube.com/watch?v=QVIlFklHLYU&list=PL01610AB9A97BA1AF&index=9&feature=plpp_video . http://www.youtube.com/watch?v=8X2zOmuwW-k&list=PL01610AB9A97BA1AF&index=16&feature=plpp_video.
Tabi bir sürü çanta yapma metodu var ama bu yol çok şeker ve kolay bence. Elbise ve askıyı kendim yaptım, elbisenin çok güzellerini pinterest'te görmüştüm, kart olarak yapmışlar, onlardan ilham aldım, gerisi benim uydurmasyonum. Raf da Şermin hanım'dan.
Sürahinin de pinterest'te şablonu var, benim minyatürler boardum da bulabilirsiniz. O harika galvaniz görünümlü, ayyy nasıl yapmışlar dediğimiz sürahiler, sulama kapları kağıttan :) Avize benim tasarımım :) Yapana kadar canım çıktı ama ne kadar zevkli bir olay anlatamam. Yıllardır topladığım alakalı alakasız bütün malzemeyi kullanabiliyorum minyatür yaparken, bu iş tam bana göre yani.
Küçücük bir objeyi yapabilmek için saatlerce araştırma yapıyorum, malzeme deniyorum ve başka herşeyi unutuyorum! Hemen ikinci pano üzerinde çalışmaya başladım bile, o da bir mutfak olacak! Bakalım nasıl birşey yapabileceğim :)

Eversince I went to the miniature workshop, I have been working on a dressing room shadowbox. I wanted to use the 2-dimensional armoir and chair. When I couldn't do anything with the chair in 2D, I made my first attempt to make it to 3D! I also made the makeup table from scratch using balsa. I can tell you it was a good learning experience with a lot of Donts learned on the way :) I used youtube videos for the hat box and the bag, links are above. I got the idea for the dress from pinterest, paper crafters make really lovely ones for cards. I have the pattern for the pitcher on my miniature love board in pinterest. I can't tell you how surprised and how happy I was when I learned that those lovely worn metal pitchers and watering cans were made of paper :) I designed the chandelier using my crystals left from jewelry making days. It was really hard for me to make, but I loved every second! It is sooo much fun to make hours of research, preparation, material trying even for one single project, you practicaly forget everything else! I already started working on a second shadowbox, it will be a kitchen! Let's see what I can come up with :)

1 yorum:

Ascension dedi ki...

Has hecho un fantastico trabajo, enhorabuena.
besitos ascension