8 Eylül 2012 Cumartesi

Tarzınızı biliyor musunuz/ Do you know your style?

Ben rahatlıkla bilmediğimi söyleyebilirim. Her konuda bu böyle, benim kafam parça başı çalışıyor :) Yani herhangi bir tek parçayı stilinden bağımsız beğenebiliyorum. Bana güzel gelmesi yeterli :)
Bir renk delisi olduğumu söyleyebilirim.
Sırf rengini beğendiğim için çok acayip şeyleri almışlığım vardır. Gerçek ipek kurdeleleri ilk gördüğüm günü hiç unutmam mesela, ne işe yaradıkları hakkında hiçbir fikrim yoktu ama o güzel renkler arasında öyle bir kendimi kaybettim ki, elimde bir ton ipek kurdeleyle eve döndüm! O renkler bir de parıldıyorsa beni hepten bitirir. Tam bir kristal delisiyim o yüzden, kristal gördüm mü kendime hakim olamıyorum! Dün gece kuzenimin verdiği takı günlerinden kalan kum boncukları yerleştirdim, inanın çok mutlu saatler geçirdim :)Bu fotoğraf mesela benim sevdiklerimi çok güzel anlatıyor, karmakarışık, renkli ama zarif, biraz romantik ama neşeli. Pek çok şeyin bir araya gelip nefis bir harmoni yaratması. Bu tekniğin adı "crazy quilting" bu arada, sanırım bana birşeyler anlatması gerekiyor :)
Şimdi bunları niye anlatıyorum, çünkü bir sonraki minyatür projeme bir türlü karar veremiyorum! Shabby Chic bir oda mı? Yoksa bir country mutfak mı? Bir resim atölyesi mi? Sonunda bir sürü ufak parça yapıp beni nereye götüreceğine bakmaya karar verdim. Zaten öyle büyük projeleri yapabilir yetide değilim henüz o nedenle kasmaya gerek yok, yeni objelerle öğrenmeye devam :)
I can easily say, I have no idea! And this is true for any subject, I figured my mind works by pieces. I may like any piece of any style just because I think it is beautiful and believe me what I like really changes a lot! But I can easily say that I am weak for color. I have been known to have bought really strange stuff just because I love the colors. I still remember the day I've seen the silk ribbons for the first time. I had no idea what they were for, but I came home with a big bunch because I was sooo crazy about the colors. Oh and if the colors also sparkle, I am soo hooked then. That's why I can live in a world of crystals, I just love love love crystals! You see the crazy quilt above? I think it describes my taste perfectly, maybe being crazy and all :) It is colorful, messy but elegant, a little romantic, but cosy. A great harmony of many pretty things!
Why am I telling this? I cannot decide what I want to do for my next mini project! Not that I am skilled enough to make something complicated, but still I have so many ideas! I finally decided to make many different small objects and see where they take me. After all, anything I make will be new for me, so great learning :)3 yorum:

wishes design dedi ki...

Sen tüm aklindaki bir üretmeye başlasan zaten hangimiz durdurabilirizki seni. :)

Nalan Ünal dedi ki...

kararsızlık konusunda pek benziyoruz Ebru'cum:) Sen ne yapsan güzel yaparsın bekleyelim bakalım ne çıkacak.

luisa dedi ki...

It's a very beautiful quilt, I love its colors!!!!!
kisses
Luisa